סיורים וטיולים בבני ברק

בני ברק שלי - דורית ברק | חוקרת תולדות בני ברק-חוויות מהסיורים

דורית יקרה שלום לך,

הייתי רוצה להודות לך מקרב לב על טיול קסום, הרגשנו שהיינו במקום קרוב רחוק, כולנו הרגשנו שאת מדריכה מזן מיוחד, כזאת שחיה בתוך ואת העיר, בני ברק שלך היא מחוז ילדותך, אהבת המקום והכבוד שאת רוחשת לאנשים, היו בלב ההדרכה, לא באת מבחוץ, היית שייכת וקשובה, הרצון שלך להראות את הצדדים הפחות מוכרים אך האנושיים שבחברה החרדית, אותם צדדים הנובעים ממקום של חסד ונתינה.
נהנינו מההדרכה שלך מהאופן בו קיבלת אותנו לתוך הוויה כה זרה ואחרת, הוויה שהזכירה לחלק מהנוכחים את ילדותם ולאחרים הארת את אותם מקומות שתמיד חולפים על פניהם ולא עוצרים, מתבוננים לרגע וממשיכים.
בני ברק כפי שאת הראית היא עיר מלאת חיים והתרחשויות, גם הביקור אצל הילדה ובתה תרם להפגת הזרות ולקירוב לבבות, התרשמנו מאוד מההדרכה הקולחת מהסיפורים היפים ומהאופן שבו הראית את האחר והלא מוכר, בימים של קיטוב בין חרדים לחילונים היה ביום שהיינו איתך.
יום שישי של טרם חורף אירוע מחמם לב.

עלי והצליחי נשמח אם עוד אנשים יחוו הדרכה כה קולחת מקצועית ואנושית.

כל טוב לך מכולנו,
יוסי קרמר בשם אנשי קיבוץ נירים.
 
Date of Posting: 28 February 2013
Posted By: יוסי קרמר
דורית שלום,

אני רואה חובה נעימה לעצמי לכתוב לך על הרשמים שלנו מהסיור בהדרכתך בבני ברק בתאריך 28.10.10 .הסיור היה מעניין ומאלף, מבחינתנו ענה מעל הציפיות שלנו. המפגש עם האומנית שפתחה את ביתה בפנינו ואירחה אותנו עם כיבוד ושיחה בפתיחות רבה היה מעניין עד מאד. אין ספק שמודבר באשת חייל במלוא מובן המילה וראויה לכבוד והערכה רבה. השיחות עם דמויות אחרות ובניהן האברך שדיבר על חיי האברכים ועל הזרמים השונים בחברה החרדית בבני ברק. איש ארגון ההצלה שעוזר ומסייע למגן דוד אדום. הסיפורים על הגמחי"ם השונים, הסיור ברחובותיה השונים של העיר עם הרחות המיוחדים של יום חמישי בערב, עם הרעש וההמולה, בקיאותך הרבה בחומר כילידת המקום והסיום בארוחה יהודית במקום. כל אלו השאירו עלינו רושם עז. בפעילותך זו את פותחת צוהר לעולם החרדי ויש בכך לקרב בין החילוניים לחרדים ועל כך יישר כוח. קבלי את תודתנו וערכתנו העמוקה.

בברכה,
לורנס יצחק
יו"ר צוות ראשון לציון - (ארגון גמלאי שרות הקבע מצה"ל)
 
Date of Posting: 28 February 2013
Posted By: לורנס יצחק
לכבוד שירות לקוחות חבר,

ברצוננו להביע את תודתנו והערכתנו למדריכה דורית ברק שיצגה את חברת זהות מקום בסיור שנערך בבני ברק בתאריך 24/9/10.
את הסיור נחלק לשניים: החלק הראשון בסיור זה קבלת הפנים היפות של המדריכה דורית, וכמובן שהפגינה מקצועיות בלתי רגילה וזה פשוט עשה את היום ליום מוצלח ומרגש.
החלק השני בסיור הייתה חוויה בלתי רגילה להרגיש את החג בתוך השכונות בבני ברק, ותוסיפו לזה את המקצועיות של דורית, וכמובן את אחת המשפחות שארחו אותנו באחת הדירות בקבלת פנים ממש מרגשות, והכל בזכות החינניות של דורית, פשוט יום מלא של התרגשות וחוויה בלתי רגילה.
אנחנו מבקשים להעביר את תודתנו לחברת זהות מקום בכלל ולמדריכה דורית ברק בפרט.
כן ירבו! חג שמח.
מיכל ואלי פיס.
 
Date of Posting: 28 February 2013
Posted By: מיכל ואלי פיס
דורית שלום!

כפי שחשבתי לעצמי, כבר כשהתחלת את הסיור וגם לאחריו: את מקסימה!
השתתפתי אתמול בסיור שהתקיים מטעם "הקתדרה" ואותו הנחית ומה אני אגיד לך/ם!? חלמתי על הסיור הזה גם בלילה!
בשבילי זה לא היה סיור, אלא מעין סמינר! כל-כך הרבה מקומות וסיפורים שלא הכרתי ולא הייתי יודעת עליהם בחיים! היה זה מפגש מרתק, מלא תוכן, ומידע מעוררי ענין ומחשבה...

גם ההנחיה שלך מ-ע-ו-לה. העברית הנפלאה (והנכונה!) שלך, חוש ההומור שלך, כמובן הידע והיכולת שלך להעביר אותו.

כאדם חילוני חשבתי לעצמי שזה לא ברור מאליו להחזיק קבוצה כל-כך גדולה (ועוד בסוף היום...!) מרותקים לעיר בני-ברק...כשכולנו חילוניים בקבוצה הזו!
תקצר היריעה מלתאר את החוויה הנפלאה שהיה להקשיב לך ולשהות בחברתך הנעימה.

כבר נרשמנו לסיור נוסף בבני-ברק, בהנחייתך, כמובן! ובעלי ואני כבר מחכים ליום הזה. ממש כך!
שמעתי שקמו לך "מתחרים" לרעיון של לערוך סיורים בבני-ברק ואין לי צל צילו של ספק שאלה הם רק חקיינים שלא ישוו לך... משפחתך הלוא קשורה בשורשיה של בני-ברק.

תודה רבה לך על השעות הנפלאות האלה שהענקת לנו.
הרגשנו את נדיבות לבך ואת האהבה וגם על זאת תודה רבה לך.
עו"ד אריאלה פת.
 
Date of Posting: 28 February 2013
Posted By: אריאלה פת
גב' דורית ברק ,שלומות רבות!

ברצוננו להודות לך מקרב לב על הסיור המרתק שערכת בפנינו - רכזים ומורים בתכנית החינוך של שותפות תל אביב-לוס אנג'לס, בתאריך 17.11.2011 בעיר בני ברק.

הסיור חשף בפנינו יותר מטפח יחיד על החברה החרדית בבני ברק, מוסדותיה ואורחות חייה. הוא עורר עניין רב ותגובות המורים לאחריו היו חיוביות!

תודה מיוחדת שלוחה מאיתנו אף לכל מי ששיתפת אותנו בפועלו במהלך הסיור: המורה לאמנות, שאירחה אותנו בחן ובכבוד, נציג 'בית התבשיל', המתנדבים בארגון "הצלה" וגבאי בית הכנסת בבני ברק.
העבירי נא בשמנו תודתנו והערכתנו העמוקה.

בתקווה להמשך שיתוף פעולה בהמשך הדרך!

בברכה,
בשם צוות החינוך של שותפות תל אביב-לוס אנג'לס
ליאור סיבוני
 
Date of Posting: 28 February 2013
Posted By: ליאור סיבוני
דורית, יופי של ערבי חמישי עשית לנו.

איך הובלת אותנו גם בסמטאות החשוכות וגם ברבי עקיבא התוסס בתוך אוירת ה"אוצו חושו שבת בדרך". ומכיוון שאת לא רק מנחה אלא אוהבת-בני-ברק, הדבקת גם אותנו.

נשארנו עם טעם של טוב (וגם עם טעם של חלות ויזניץ חמות לוהטות וקוגל איטריות של לייבלה ודג מלוח).
שווה ביותר הסיור שלך. תודה.
חנוך ליבנה,
יו"ר ועד העובדים הארצי של הבנק הבינלאומי.
 
Date of Posting: 28 February 2013
Posted By: חנוך ליבנה
שלום דורית וחג שמח!

כמי שגר מילדותו בעיר השכנה רמת-גן, וכאנתרופולוג המתעניין בתופעות חברתיות, הייתי ועודני סקרן ללמוד גם על האנשים החיים בבני ברק, על המנגנונים החברתיים המשפיעים עליהם ועל מידת יכולתם ונכונותם להשפיע על המסגרת האנושית שהם משייכים עצמם אליה.

הסיור שערכת הרחיב מאד את הידע הצנוע שהיה לי לגבי האנשים המכונים "חרדים", הגרים בבני ברק, לא רק כמקום מגורים פיזי, אלא כבעל תוכן תרבותי, הניזון בבירור מהדגש הדתי והכולל גם תרגום מעשי לחיי יומיום, לאתגריהם ולפתרונותיהם. המידע החשוב שהוספת והסבריך, על האחידות בגישתם ועל מידת הגיוון וההבדלים שניתן למצוא בה, בהחלט מלמדים ומעשירים.

המקומות שכללת ואנשי המקום שהעלו בדבריהם זוויות מענינות משתלבים היטב במכלול המרשים של הסיור, שלפי מיטב התרשמותי אני ממליץ עליו מאוד.

בברכה ובאיחולי הצלחה,
ד"ר יאיר גולדברג.
 
Date of Posting: 28 February 2013
Posted By: דוקטור יאיר גולדברג

<< הדף הקודם 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 הדף הבא >>

דף 13 מתוך 14


Powered by RS Web Solutions

quote2כאחד ממשתתפי הסיור הלילי בהדרכתך, אני מודה לך מעל במה זו על חוויה מסקרנת ומרתקת.  אין לי ספק שתרומתך לערב מעניין ומיוחד זה, הייתה משמעותית ביותר. ידעת להוביל אותנו ברחובות בני ברק ביד אמונה ובטוחה, ולהפגיש אותנו עם דמויות וטיפוסים מעוררי עניין , וכל זאת בגילוי של הרבה רצון טוב, אכן לגרום לנו לחוויה מיוחדת ולפתוח את עינינו לראות את המציאות כפי שהיא, נטולת סטיגמות ודעות קדומות.   במיוחד, רוצה אני לציין את הרוגע ונועם ההליכות שלך יחד עם הקולינרי המעניינת, שהפכו סיור זה בהדרכתך, לפנינה של ממש!
ברכות ויישר כח!
עו"ד אריה וונגרקה
יו"ר אגודת האקדמאים למח"ר
מחוז חיפה והצפון quote2


thank-yous-btn

 

 

 "בואי כלה" לקראת שבת קודש בני ברק

 

 

 

 

היכונו לסיורי סליחות
בבני ברק

 

סיור עירוני בני ברק

 

 

לתאום סיור   052-7588666  


אינסטגראם doritbarak1960