סיורים וטיולים בבני ברק

בני ברק שלי - דורית ברק | חוקרת תולדות בני ברק-חוויות מהסיורים

דורית שלום,

היה חשוב לנו להודות לך על הסיור המיוחד בהדרכתך, בעיר בני ברק.
אין ספק שלמכירים את העיר בני ברק בשמה בלבד, סיורך המבורך, מעניק רבדים של עושר תרבותי והיסטורי, מוסיף ידע רב, מגוון, צבעוני, בלי תווך, מגלה טפח, סוד וחוויה אמיתית ומוחשית של החיים בעיר.

אך אפילו למי שחושב שהעיר אינה זרה לו, מפני שחלף בה פעם, או מבקר בה לעיתים, צפויה תחושה של "כניסה ממש" ללב האוכלוסייה, לבתיה לשיחות הרחוב, ולאתרים שאינם גלויים בפני מבקר זר. וללא הליווי שהוענק לנו, לא היינו נחשפים לכל אלה.

הנעימות, ההסברים הנהירים, המפגשים המיוחדים, הטעמים וההתאמה לקבוצה המודרכת, השאירו אתנו טעם של עוד, והסתכלות חדשה על העיר ועלינו.

המשיכי בדרכך המבורכת, להציג את עירך באהבה גדולה, ובחום מאיר פנים למבקריה.
המון תודה מקרב לב,

עובדי אגף משאבי אנוש – מכון ויצמן.
 
Date of Posting: 13 June 2013
Posted By: עובדי אגף משאבי אנוש – מכון ויצמן
ברכות מעומק הלב לדף החדש ..
אין עלייך. החוקרת ,המדריכה הטובה האיכותית, והנדיבה ביותר. מי שאין ראוי ממנה להדריך ולהבין את בני ברק על העדות החרדיות השונות, על מורכבותה, על עברה ההיסטורי , על המגוון האנושי שבה..
ובכלל אם רוצים להריח מריחות העיר , תרתי משמע,
שריינו תאריך לביקור עם דורית!

אביבה מנצור , מנהלת סניף השרון , החברה להגנת הטבע.
 
Date of Posting: 15 May 2013
Posted By: אביבה מנצור
דורית יקרה.

בסיור עימך בבני ברק, חווינו יום מהנה, ולמדנו דברים שלא יכולנו להגיע אליהם בכוחות עצמנו. ראינו דברים חדשים ומעניינים. הסברייך היו קולחים, מרתקים ומתובלים בהומור. האנשים עמדו סביב פעורי פה, ורצו לשמוע עוד ועוד. אנו מקווים לבוא שוב, להמשיך לסייר איתך בעירך.

מודים לך מאד!

בשם המתנדבים אורחי "חברים לרפואה" בני ברק,
יוכי דוברצקי רכזת תנועת "שלמ" סניף נהריה
 
Date of Posting: 15 May 2013
Posted By: יוכי דוברצקי
הי דורית.
יצאנו לסיור בבני ברק, במסגרת מחלקתית.
דורית הנחתה אותנו בין רחובות העיר הצפופה והמעניינת הזו, ובין דורות ותקופות שונות שעברו על העיר ובנו אותה להיות "עיר קודש חמישית " בישראל.
הצלחנו להתחבר לצורת החיים, לחלק מהגוונים החרדים שמרכיבים עיר זאת, ההיסטוריה, הפוליטיקה, השיחה, האוכל והחסד שמאפיינים מקום זה.

בהמשך פגשנו דמויות מעניינות מחיי העיר, ששפכו אור נוסף על הפלגים והפוליטיקה בעולם החרדי, ועל שגרת החיים המסורת השידוכים והשינויים שעוברים על חברה זאת.
אני רוצה להודות לדורית על כך שפתחה לנו שער לעולם מעניין שנמצא מעבר לפינה, אבל מאד רחוק מאיתנו.

גיא – בשם עובדי לאומי קארד
 
Date of Posting: 15 May 2013
Posted By: גיא - לאומי קארד
לדורית שבוע טוב!
בשם קבוצת המטיילים מקיבוץ עלומים, שסיירו איתך ברחובות בני ברק ביום חמישי האחרון, אנו רוצים להודות לך על ערב מהנה. זו הייתה חוויה לכולם (גם למי שלא גדל בעיר).
אנו רוצים לברך אותך, ב"יישר כוח" על פעולתך לשימור עברה של העיר, למען ההיסטוריה של עם ישראל.

בשם כולם, ג'ני וצבי.
 
Date of Posting: 15 May 2013
Posted By: ג'ני וצבי
תגובות לסיור בבני ברק מתושבי המועצה האזורית בחבל מגידו
המסיירים עם "הקתדרה העממית מגידו"

ציפי חכים האחראית: דורית שלום. הגעתי בשנית, וגם הפעם הטיול היווה עבורי חוויה!

מרגה דודל: מאד מאד נהניתי. דורית היא מדריכה מדהימה ואנרגטית.האומנית השדכנית, אישה מדהימה באישיותה. דבריה מרתקים ומציגים פן שונה ובלתי ידוע של האישה החרדית, ובמיוחד במה שקשור בנישואים ובכבוד האישה.

אורית ויורם גלעדי: דורית מקסימה ומרתקת. המפגשים מרחיבי דעת. המפגש עם השדכנית – מרחיב אופקים ומנתץ סטיגמות. מאד נהנינו!

גיל טמיר: אהבתי מאד!

רחל ונחום קימל: מאד מעניין, הנאה גדולה מאד.

פופסי (נעמי) זיו: למרות שהשתתפתי בשנה שעברה בסיור דומה עם דורית, נהניתי מאד.

מינה אבני: המדריכה דורית נעימה ומאד תקשורתית עם המטיילים. ידענית, הסבריה מרתקים ומעשירים.

נדב כהן: מאד נהנית. מאד מעניין. המדריכה מצויינת.

חיה ויוסי אלעזר,מרמת השופט, שהתגלו כבני דודים של דורית המדריכה: פרט להתרגשות הגדולה מהגילוי המשפחתי, הטיול היה מעניין מאד, במיוחד משום שכך ניתן להגיע לכל המקומות.

רבקה וגדעון פארן: ההסברים של דורית מעניינים מאד. זו הייתה היכרות עם עולם חדש עבורנו.

עפרה ונדב שוחט:הדרכה טובה מאד. מפגש עם ציבור, שלא יוצא לנו להיפגש איתו.

נעמי פז, יעל ואביטל: הטיול לבני ברק היה מוצלח מאד, הן מבחינת התמהיל והן מבחינה לוגיסטית. דורית עשתה עבודה טובה. החוויה של ההסתכלות באנשים ובהתנהלותם הייתה מעניינת בכל מיני צמתים, החל מהגן הציבורי שוקק הילדים, דרך האנשים ברחובות, במסעדונת שבה הגישו צ'ולנט, וגולת הכותרת בקריית הישיבה – בפוניבז'. גם המפגש עם השדכנית האומנית היה מעניין מאד.

עוזי לושי: הטיול לבני ברק חשוב, מעניין וחוויתי. הוא חשוב משום שמדובר בעיר שכמעט כל תושביה דתיים חרדיים. עד שלא באתי אליה, לא הייתי מודע לקיומה של עיר כזאת. היא מעניינת, כי פגשתי תושבים בלבוש אחר מן המקובל ביישוב החילוני בו אני גר. פגשתי שפה עברית רבנית, שהיא שונה משלנו, ואנשים שבמוצאי יום חמישי, כבר מתחילים להכין את השבת. הוא חוויתי, כי היינו בבית של חרדים, אכלנו קוגל במסעדה קטנה שמאכילה רבים, ביקרנו במאפיית חלות ודברי מאפה אחרים. המדריכה דורית ברק, בת של דור מייסדי העיר, ילידת המקום, ומכירה את העיר ותושביה מלפני ולפנים. אני ממליץ מאד!


תושבי המועצה האזורית בחבל מגידו
 
Date of Posting: 08 May 2013
Posted By: תושבי המועצה האזורית בחבל מגידו
לאחרונה השתתפתי בסיור שנערך בהנחייתך ברחבי עירי, בני ברק, ואני מבקשת להודות לך על החוויה המרתקת שזכיתי לה, יחד עם שאר משתתפי הסיור.

הסיור כלל ביקור באתרים מרכזיים בעיר, לצד היכרות עם בתים, אנשים ומקומות מוכרים פחות, והיה מלווה בהסברים ובסיפורים אישיים שלך. כמי שגרה כל חייה בבני ברק, הייתה זו הזדמנות להכיר מקרוב את ההיסטוריה של העיר ואת העולם שאני חיה בתוכו. אין ספק שההסברים שלך הם פרי מחקר יסודי ומעמיק, ולכן יש להם חשיבות לא רק בהקשר ההיסטורי של העיר, אלא בהבנת תולדות היישוב בארץ ישראל בתחילת המאה העשרים.

זו הסיבה שהסיור היה מוצלח מאוד גם עבור שאר המשתתפים, שהתפעלו מן הדרך הממצה בה תיארת את העובדות ההיסטוריות ומן המינון הנכון של חשיפת המטיילים לאווירת המקום ולאורח החיים המיוחד שלנו בעיר.

בזכות האמינות והחביבות שלך, קבלו המטיילים תמונה אמיתית של החיים בעיר, וכך יצרת גשר בין הפלגים השונים בחברה שלנו – דתיים, חילוניים, עירוניים, קיבוצניקים, חרדים וכו'. לכן אני יכולה לומר בוודאות, מתוך שיחה עם המסיירים עימי, שנוסף לידע הנרחב שרכשנו במהלך הסיור, תרומתך לקירוב לבבות בחברה הישראלית אכן ראויה להערכה מיוחדת.

אין לי ספק שהרמה המקצועית של הסיורים שלך מתאימה לא רק לחובבים, ונראה לי שכדאי להציע את הסיורים בבני ברק, בהדרכתך, למוסדות אקדמיים, כחלק מתוכנית הלימודים במסלולים של לימודי ארץ ישראל ומדעי החברה וההתנהגות.

מובן שאשמח לסייע לך בעניין, אם תבחרי בכיוון זה.

אני מקווה שתוכלי להמשיך ולתרום מכישורייך, להנחות עוד סיורים היסטוריים-חינוכיים-חברתיים רבים כאלה, ולהעשיר בשליחותך זו קהל רב, מכל שכבות החברה בארץ.

בברכת יישר כוח,
והרבה הצלחה בהמשך הדרך

ד"ר רחל קולנדר
 
Date of Posting: 08 May 2013
Posted By: ד"ר רחל קולנדר

<< הדף הקודם 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 הדף הבא >>

דף 10 מתוך 14


Powered by RS Web Solutions

quote2כאחד ממשתתפי הסיור הלילי בהדרכתך, אני מודה לך מעל במה זו על חוויה מסקרנת ומרתקת.  אין לי ספק שתרומתך לערב מעניין ומיוחד זה, הייתה משמעותית ביותר. ידעת להוביל אותנו ברחובות בני ברק ביד אמונה ובטוחה, ולהפגיש אותנו עם דמויות וטיפוסים מעוררי עניין , וכל זאת בגילוי של הרבה רצון טוב, אכן לגרום לנו לחוויה מיוחדת ולפתוח את עינינו לראות את המציאות כפי שהיא, נטולת סטיגמות ודעות קדומות.   במיוחד, רוצה אני לציין את הרוגע ונועם ההליכות שלך יחד עם הקולינרי המעניינת, שהפכו סיור זה בהדרכתך, לפנינה של ממש!
ברכות ויישר כח!
עו"ד אריה וונגרקה
יו"ר אגודת האקדמאים למח"ר
מחוז חיפה והצפון quote2


thank-yous-btn

 

 

 "בואי כלה" לקראת שבת קודש בני ברק

 

 

 

 

היכונו לסיורי סליחות
בבני ברק

 

סיור עירוני בני ברק

 

 

לתאום סיור   052-7588666  


אינסטגראם doritbarak1960